Mów mi Win – Harlan Coben

Długo czekałem na tę powieść. Niemal od razu, gdy Harlan Coben ogłosił, że pracuje nad książką pt. „Mów mi Win”, byłem ciekaw, co z tego wyjdzie. Bo bardzo lubię cykl z Myronem Bolitarem, w którym Win – bohater najnowszej powieści amerykańskiego pisarza, jest postacią drugoplanową. Drugoplanową, ale zdecydowanie nietuzinkową. Teraz zagrał pierwsze skrzypce. Wysłów się…

Ostatni świadkowie - Swietłana Aleksijewicz - czytoholik

Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy – Swietłana Aleksijewicz

Po lekturze trzech książek Swietłany Aleksijewicz byłem świadomy tego, czego mogę się spodziewać sięgając po kolejny jej reportaż. I o ile „Czarnobylska modlitwa„, czy „Cynkowi chłopcy” mocno mnie ujęły, to już „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” wzbudziła we mnie mieszane odczucia. Podobnie było podczas czytania kolejnej książki tej autorki – „Ostatni świadkowie.…

Wim Hof - Metoda Wima Hofa - czytoholik

Metoda Wima Hofa. Odkryj pełen potencjał swojego ciała – Wim Hof

Wim Hof wydaje się być nieźle odjechanym dziwakiem. I pewnie trochę nim jest 😉 Ale właśnie dzięki temu wpływa na życie tysięcy osób, o czym świadczą choćby komentarze pod filmikami na jego koncie na Youtube. Zanim sięgniecie po książkę pt. „Metoda Wima Hofa. Odkryj pełen potencjał swojego ciała” to zapoznajcie się wpierw z filmikami tego…

Żołnierze Wyklęci. Sześciu z tysięcy - Przemysław Słowiński - czytoholik

Żołnierze Wyklęci. Sześciu z tysięcy – Przemysław Słowiński

II Wojna Światowa była niewyobrażalną tragedią dla milionów. Ale dla tysięcy żołnierzy nie skończyła się ona w maju 1945 roku. Gdy Sowieci objęli Polskę swoją strefą wpływów i ustanowili rząd uzależniony od woli Moskwy, dla wielu oznaczało to dalszą okupację. Zmienił się jedynie agresor, z którym należało walczyć, by przywrócić ukochanej Ojczyźnie niepodległość. O tych…

Kluczowy świadek - Jorn Lier Horst - czytoholik

Kluczowy świadek – Jørn Lier Horst

Kilkoro miłośników czytania ze świata blogosfery książkowej polecało mi sięgnąć po kryminały Horsta. Jako że lubię ten gatunek, to nie mogłem sobie odmówić sięgnięcia po coś nowego dla mnie. I tak właśnie padło na pierwszą część cyklu o komisarzu Williamie Wistingu pt. „Kluczowy świadek”. Morderstwo trudne do wyjaśnienia W tajemniczych okolicznościach ginie starszy, samotny mężczyzna.…

Gra w nigdy - Jeffery Deaver - czytoholik

Gra w nigdy – Jeffery Deaver

Mam ogromny sentyment do Deavera i bardzo szanuję go jako pisarza. Zapewnił mi całe mnóstwo godzin wspaniałej rozrywki przy cyklu o Lincolnie Rhyme’ie, czy Kathryn Dance. Także inne jego powieści, niewchodzące w żaden cykl, to bardzo dobre thrillery. Jednak w ostatnich latach miałem wrażenie, że coś niedobrego dzieje się z twórczością amerykańskiego pisarza. Najnowsze tomy…

Boso, ale w ostrogach – Stanisław Grzesiuk

Po wielu zachętach Michała wreszcie sięgnąłem po pierwszą z książek Stanisława Grzesiuka. Bardziej ciągnęło mnie, by, ze względu na tematykę, przeczytać „Pięć lat kacetu”, ale by zachować chronologię zdarzeń, zacząłem od „Boso, ale w ostrogach”. Odczucia mam mieszane. „Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka” Stanisław Grzesiuk wiódł niezwykle barwne życie, czego efektem są jego wspomnienia zawarte…

Lista Schindlera - Thomas Keneally - czytoholik

Lista Schindlera – Thomas Keneally

Po przeczytaniu „Pianisty” W. Szpilmana wiedziałem, że następną w kolejce w tematyce II Wojny Światowej będzie „Lista Schindlera” Thomasa Keneally’ego. Oba te tytuły stały się szerzej znane dzięki znakomitym kinowym adaptacjom, a mi przyszło zapoznać się z ich literackimi pierwowzorami dopiero kilkanaście lat po obejrzeniu filmów. Ale w obu przypadkach było warto, choć książki nie…

Idiota - Fiodor Dostojewski - czytoholik

Idiota – Fiodor Dostojewski

Za rzadko sięgam po klasykę. Często robię sobie ten wyrzut. Dlatego właśnie postanowiłem przeczytać jedną z powieści Fiodora Dostojewskiego. Wahałem się nad „Braćmi Karamazow”, ale ostatecznie do rąk trafił mi „Idiota” i to tę książkę wybrałem. Choć cieszę się, że wreszcie poznałem historię księcia Myszkina, to jednak lektura ta nie zachęciła mnie do odkrywania kolejnych…

Dzień Szakala - Frederick Forsyth - czytoholik

Dzień Szakala – Frederick Forsyth

Po przeczytaniu „Akt Odessy” postanowiłem wreszcie sięgnąć po najbardziej znaną powieść Forsytha, czyli „Dzień Szakala”. Atutem książek tego autora jest to, że bierze wydarzenia i postacie historyczne i na ich tle buduje fabułę swojej powieści. Dzięki temu nadaje swoim dziełom sporej dawki realizmu. Byłem ciekaw, jak będzie tym razem. Niestety, z pewnym żalem muszę stwierdzić,…

Kasztanowy ludzik – Soren Sveistrup

Nie jest wielką tajemnicą, że najbardziej lubię czytać kryminały i thrillery. Dlatego ze sporym zainteresowaniem śledzę nowości, które rozgrzewają społeczność czytelników w Polsce, by móc wśród tych propozycji odnaleźć coś, co wgniecie mnie w fotel. Jednym z ubiegłorocznych hitów był właśnie „Kasztanowy ludzik” Sorena Sveistrupa. Czy zasłużenie cieszył się taką popularnością? Tu mam mieszane uczucia.…