Harlan Coben to jeden z moich ulubionych pisarzy tworzących powieści z pogranicza thrillera i kryminału. Choć zazwyczaj akcja jego książek kręci się wokół pewnego schematu, to jednak zawsze zapewniają one co najmniej dobrą rozrywkę. Dlatego z przekonaniem o gwarancji przedniej zabawy sięgnąłem po najnowszą powieść tego autora pt. “Chłopiec z lasu”. Tajemnica ukryta w lesie…
W cieniu zła – Alex North
Po przeczytaniu “Szeptacza” rok temu byłem bardzo pozytywnie nastawiony do twórczości Alexa Northa i ze sporymi nadziejami wyczekiwałem kolejnej jego powieści. Gdy w tym roku wydana została “W cieniu zła” niemal od razu wiedziałem, że w końcu po nią sięgnę. Czy była tak samo dobra jak pierwsza książka tego autora? Niezupełnie, ale “W cieniu zła”…
Chicago Bulls. Krew na rogach – Roland Lazenby
Kto żyjąc w latach 90-tych nie uległ magii Michaela Jordana i jego mistrzowskiej drużyny – Chicago Bulls? Ja zdecydowanie uległem 🙂 Dlatego zachęcony lekturą biografii Jordana, którą czytałem kilka lat temu, a także niedawno opublikowanym serialem “Ostatni taniec” sięgnąłem po kolejną książkę Rolanda Lazenby’ego – “Chicago Bulls. Krew na rogach”. Hej, hej – NBA Znając…
Helikopter w ogniu – Mark Bowden
Raz na jakiś czas lubię sięgać po literaturę faktu. Wiedząc, że Mark Bowden jest wnikliwym obserwatorem umiejącym zbierać i interesująco przedstawiać wydarzenia zdecydowałem się na kolejną jego książkę. A pamiętając przy tym, że film “Helikopter w ogniu” zrobił na mnie kiedyś spore wrażenie, ciekaw byłem jak będzie z książką. Krótki zarys Wojska amerykańskie miały za…
Pentagram – Jo Nesbo
Po czterech spotkaniach z Harrym Hole podchodziłem do kolejnego tomu z pewną myślą: albo teraz zaskoczy, albo rezygnuję z czytania tego cyklu. Bo jak do tej pory lektura najsłynniejszej serii książek Jo Nesbo przynosiła mi nieustanny niedosyt. “Pentagram” miał to zmienić. Czy się udało? Właściwie tak. Ostateczna rozgrywka Po kolejnych ekscesach alkoholowych szefostwo Harry’ego Hole…
Wielkie kłamstewka – Liane Moriarty
“Wielkie kłamstewka” świetnym serialem są. I choć kolejność powinna być odwrotna, to najpierw obejrzałem telewizyjną adaptację, a dopiero potem sięgnąłem po pierwowzór. I przyznam, że obawiałem się czytania tej książki już po obejrzeniu serialu. Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy, ale na szczęście było inaczej. Gdy drobne kłamstewko staje się czymś więcej Małe miasteczko gdzieś…
A.B.C. – Agatha Christie
Po przeczytaniu czterech powieści Agathy Christie przekonałem się, że gdy mam czytelniczy zastój, to jej kryminały są odpowiedzią na moje kłopoty. Książki tej autorki świetnie również sprawdzają się jako audiobooki w dłuższej trasie, bo są odpowiednio krótkie, by przesłuchać jej w trakcie jednej podróży, a przy tym szalenie umilają samą jazdę. I tak właśnie było…
Pies Baskerville’ów – Arthur Conan Doyle
Powieści o Sherlocku Holmesie czytam, zresztą podobnie jak kryminały Agathy Christie, jako swego rodzaju odskocznię. Krótkie, treściwe, pozbawione niepotrzebnych upiększeń powieści pozwalające na chwilę przenieść się w czasie o sto lat i interesująco spędzić czas. Zanurzyć się w zagadkowe śledztwo na jeden lub dwa wieczory. Po drobnym rozczarowaniu jakie przyniosły mi dwie pierwsze części przygód…
Cham niezbuntowany – Rafał A. Ziemkiewicz
Na początku tego roku czytałem “Michnikowszczyznę” Rafała A. Ziemkiewicza i była to pierwsza książka tego autora, z którą miałem okazję się zapoznać. Celność spostrzeżeń publicysty zachęciła mnie, by przyjrzeć się pozostałym napisanym przez niego pozycjom w niedalekiej przyszłości. W kolejce czekały choćby “Polactwo”, “Czas wrzeszczących staruszków”, czy “Złowrogi cień Marszałka”. Jednak gdy nowo wydana książka…
Płomienna korona – Elżbieta Cherezińska
Po fantastycznej “Niewidzialnej koronie” czułem potrzebę, by czym prędzej sięgnąć po kolejny tom cyklu “Odrodzone królestwo” o czasach sklejania państwa polskiego, po traumie rozbicia dzielnicowego. Lekką obawą napawał mnie rozmiar trzeciego tomu pt. “Płomienna korona”, bo 1084 strony to nie byle co, ale dobrego przecież nigdy za wiele, co nie? 😉 A jednak. Zjednoczenie coraz…
Ziemia przeklęta – Phillip Lewis
Książkę Phillipa Lewisa pt. “Ziemia przeklęta” poleciła mi Sylwia z Booki Buki w listopadzie ubiegłego roku. Rekomendowała ją pisząc, że “to taki King, tylko jeszcze bardziej porywający”. A pisała to w kontekście umiejętności Stephena Kinga do szalenie interesującego pisania kilkuset stron o historii życia jednego zwykłego człowieka. Czyż takiej zachęcie można się oprzeć? 😉 Gdzieś…