O książkach Marca Elsberga słyszałem wiele dobrego, dlatego i ja postanowiłem sprawdzić, czy jego thrillery są tak wciągające. Do ręki wpadła mi „Chciwość” tego autora i… cóż. Jest to powieść trochę naiwna. Dobra do przeczytania na miły wieczór i zapomnienia na zawsze. Teoria, która może zmienić świat W Berlinie odbywa się szczyt ekonomiczny, na którym…
Kasztanowy ludzik – Soren Sveistrup
Nie jest wielką tajemnicą, że najbardziej lubię czytać kryminały i thrillery. Dlatego ze sporym zainteresowaniem śledzę nowości, które rozgrzewają społeczność czytelników w Polsce, by móc wśród tych propozycji odnaleźć coś, co wgniecie mnie w fotel. Jednym z ubiegłorocznych hitów był właśnie „Kasztanowy ludzik” Sorena Sveistrupa. Czy zasłużenie cieszył się taką popularnością? Tu mam mieszane uczucia.…
Kółko się pani urwało – Jacek Galiński
Korzystając z 60-dniowego dostępu do Empik Premium postanowiłem wykorzystać okazję i odsłuchać jakiś ciekawy audiobook. Odpaliłem Empik Go i mój wybór padł na chwaloną w wielu miejscach książkę Jacka Galińskiego pt. „Kółko się pani urwało”. Nastawiłem się na lekką i humorystyczną powieść. Jak wyszło? Cóż, średnio. Starsza pani musi zniknąć Zofia Wilkońska to pełna animuszu…
Uległość – Michel Houellebecq
Kilka miesięcy temu z wielu sklepowych półek atakowało mnie nazwisko Houellebecq w związku z wydaną niedawno książką pt. „Serotonina”. Wiedząc, że pisarz ten wywołuje spore kontrowersje postanowiłem sięgnąć po pozycję, która wywoływała chyba najwięcej emocji, czyli „Uległość”. U mnie jednak emocji nie wywołała prawie żadnych. Sfrustrowany 40-latek a sprawy narodowe Głównym bohaterem powieści i zarazem…
Uwikłanie – Zygmunt Miłoszewski
Jeszcze kilka miesięcy temu zarzekałem się, że raczej nie sięgnę po żadną powieść Zygmunta Miłoszewskiego. Ale przyjrzałem się liście przeczytanych w tym roku książek i z pewnym zdumieniem stwierdziłem, że prawie w ogóle nie ma na niej polskich autorów. Dlatego pomyślałem: no, dobra – dawaj tego Szackiego. I tak właśnie w ręce wpadło mi „Uwikłanie”.…
Czasami kłamię – Alice Feeney
Po przeczytaniu „Za zamkniętymi drzwiami” B. A. Paris postanowiłem zabrać się za inny ubiegłoroczny hit – „Czasami kłamię” autorstwa Alice Feeney. Spotkałem się z wieloma bardzo przychylnymi recenzjami i opiniami na temat tej właśnie książki, dlatego tym bardziej ze sporymi oczekiwaniami sięgnąłem po debiutancką powieść Feeney. I nie zawiodłem się, bo „Czasami kłamię” to kawałek…
Merde w Europie – Stephen Clarke
Merde w Europie autorstwa Stephena Clarkego, to kolejna już pozycja tego pisarza traktująca w dużej mierze o relacjach pomiędzy przedstawicielami różnych europejskich narodowości. Clarke jako Brytyjczyk mieszkający we Francji często w swoich książkach odwołuje się do odwiecznej rezerwy, by nie powiedzieć wzajemnej niechęci, pomiędzy Francuzami a Brytyjczykami. Podobnie jest i w przypadku Merde w Europie, jednak tu wątek…