Twój cień
Tytuł: Twój cień
Kolekcja:
Ocena:
Wydawnictwo:
Liczba stron: 456
Data wydania: 2012
Z tej serii również:
Śpiąca laleczka - Jeffery Deaver1
Panika - Jeffery Deaver4

Twój cień to trzecia część przygód agentki CBI Kathryn Dance. Główna bohaterka decyduje się na zasłużony odpoczynek, by podczas krótkich wakacji oddać się swojej pasji – muzyce. Wraz z przyjaciółką prowadzi stronę internetową, na której umieszcza piosenki mało znanych, lokalnych zespołów muzycznych, próbując w ten sposób wyłowić prawdziwe muzyczne perełki. Choć zamierza poświęcić czas wakacji swojej pasji, coś niestety staje jej na drodze…

Dance spotyka się ze swoją znajomą – znaną piosenkarką country Kayleigh Towne. Dowiaduje się od niej, że jest stale nękana przez swojego niezrównoważonego fana. Fana, który stał się prześladowcą. Fana, który stał się stalkerem. Fana, który stał się cieniem…

Jak zwykle u J. Deavera napotykamy na niezwykłe zwroty akcji, przyspieszenia i zwolnienia, które dawkują emocje. Podejrzenia przechodzą z jednej postaci na drugą. Czytelnik nieustannie trzymany jest w napięciu i zadaje sobie pytanie: kto naprawdę popełnił zbrodnię? Dodatkowo rozwinięty jest wątek osobistego życia głównej bohaterki – Kathryn Dance. A nieoczekiwanym smaczkiem okazuje się krótki wątek ze sztandarowymi postaciami z powieści Deavera – Lincolnem Rhymem oraz Amelią Sachs.

Nasza ocena: Czy to holik?

Niezupełnie. Choć książka ta, pomimo tego, że często kolejne części są słabsze od poprzednich, jednak trzyma poziom i nie zawodzi. W mojej ocenie Twój cień jedynie niewiele odbiega od poziomu powieści dotyczących L. Rhyme’a a jest niewątpliwie lepsza od poprzedniej części z cyklu przygód Katrhyn Dance pt. „Przydrożne krzyże”. Polecam.

Ocena czytoholika: 4 / 5

czytoholik

Człowiek wielu zainteresowań, pełen zapału i optymizmu. Prywatnie pasjonat nowych technologii, historii II Wojny Światowej oraz zapalony czytelnik kochający książki. Po godzinach zacięty gracz w squasha i futsal.