stan futbolu
Tytuł: Stan futbolu
Gatunek:
Kolekcja:
Ocena:
Wydawnictwo:
Liczba stron: 272
Data wydania: 2016
Krzysztof Stanowski, jeden z najlepszych dziennikarzy sportowych, twórca portalu Weszło.com, ocenia polską piłkę nożną. Jak to on – bezkompromisowo, szczerze, czasem złośliwie, często ironicznie, zawsze inteligentnie. Dla niego nie ma świętych krów, a zakulisowa wiedza, jaką zdobył przez lata pracy jako dziennikarz pozwala mu na błyskotliwe sportretowanie piłkarskiego światka.

Krzysztof Stanowski to m.in. wieloletni dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, założyciel portalu weszło.com oraz osoba znana w środowisku piłkarskim. I właśnie o tym środowisku napisał swoją książkę „Stan futbolu”.

Jaki jest zatem stan naszego futbolu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie zachęcam Was serdecznie do przeczytania tej książki. Została on napisana w konwencji odpowiedzi na pytania. Każdy rozdział ma charakter pytania, na które Stanowski następnie w danym rozdziale odpowiada. I tak pisze m.in. o Zbigniewie Bońku, o trzęsącym swego czasu polską piłką „Fryzjerze”, czy też o tym dlaczego Nawałka jest właściwym człowiekiem na stanowisku selekcjonera naszej kadry.

Z książki można dowiedzieć się również dlaczego (nie) warto być dziennikarzem sportowym, dlaczego polscy piłkarze wcale nie są tacy bogaci, jak się o nich myśli. Książka pełna wielu smakowitych kąsków, pisana w sposób bezkompromisowy. Stanowski nie obawia się pisać szczerze, bez zbędnego owijania w bawełnę, nie boi się podpaść swoim kolegom po fachu czy też znajomym piłkarzom i trenerom, o których nie zawsze wyraża się z sympatią.

Najzabawniejszym fragmentem (jest naprawdę wiele humorystycznych wątków) jest bodaj pojedynek byłego piłkarza m.in. Wisły Kraków i Górnika Zabrze Damiana Gorawskiego z aktualnym partnerem życiowym Natalii Siwiec. To koniecznie trzeba przeczytać 🙂 🙂 🙂

Podsumowanie: Czy to holik?

Prawie. Nie jest to absolutne arcydzieło literatury, ale zupełnie nie tego należało oczekiwać od tego typu pozycji. Ale: jest to świetna, lekka i przyjemna książka pozwalająca zgłębić tajniki szatni piłkarskiej. Pełna zabawnych anegdot, szalenie ciekawych historii  i nieznanych faktów. Całość przedstawiona w sposób żartobliwy i niezwykle interesujący. Polecam!

Ocena czytoholika: 4,5 / 5

czytoholik

Człowiek wielu zainteresowań, pełen zapału i optymizmu. Prywatnie pasjonat nowych technologii, historii II Wojny Światowej oraz zapalony czytelnik kochający książki. Po godzinach zacięty gracz w squasha i futsal.