stan futboluTytuł: Stan futbolu
Autor: Krzysztof Stanowski
Kolekcja:
Strony: 272
ISBN13: 9788377002322

Krzysztof Stanowski to m.in. wieloletni dziennikarz "Przeglądu Sportowego", założyciel portalu weszło.com oraz osoba znana w środowisku piłkarskim. I właśnie o tym środowisku napisał swoją książkę "Stan futbolu".

Jaki jest zatem stan naszego futbolu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie zachęcam Was serdecznie do przeczytania tej książki. Została on napisana w konwencji odpowiedzi na pytania. Każdy rozdział ma charakter pytania, na które Stanowski następnie w danym rozdziale odpowiada. I tak pisze m.in. o Zbigniewie Bońku, o trzęsącym swego czasu polską piłką "Fryzjerze", czy też o tym dlaczego Nawałka jest właściwym człowiekiem na stanowisku selekcjonera naszej kadry.

Z książki można dowiedzieć się również dlaczego (nie) warto być dziennikarzem sportowym, dlaczego polscy piłkarze wcale nie są tacy bogaci, jak się o nich myśli. Książka pełna wielu smakowitych kąsków, pisana w sposób bezkompromisowy. Stanowski nie obawia się pisać szczerze, bez zbędnego owijania w bawełnę, nie boi się podpaść swoim kolegom po fachu czy też znajomym piłkarzom i trenerom, o których nie zawsze wyraża się z sympatią.

Najzabawniejszym fragmentem (jest naprawdę wiele humorystycznych wątków) jest bodaj pojedynek byłego piłkarza m.in. Wisły Kraków i Górnika Zabrze Damiana Gorawskiego z aktualnym partnerem życiowym Natalii Siwiec. To koniecznie trzeba przeczytać 🙂 🙂 🙂

Nasza ocena: Czy to holik?

 

Prawie. Nie jest to absolutne arcydzieło literatury, ale zupełnie nie tego należało oczekiwać od tego typu pozycji. Ale: jest to świetna, lekka i przyjemna książka pozwalająca zgłębić tajniki szatni piłkarskiej. Pełna zabawnych anegdot, szalenie ciekawych historii  i nieznanych faktów. Całość przedstawiona w sposób żartobliwy i niezwykle interesujący. Polecam!

Ocena czytoholika: 4,5 / 5

 

Kategoria: